RIBARASEDUSTESTI KASUTUSJUHEND

Ühe astmeline HCG uriini rasedustest mõõdab HCG(Human chorionic gonadotropin) hormooni olemasolu uriinis, tuvastamaks varajast rasedust. HCG toodetakse platsenta poolt raseduse ajal, varsti peale seda kui embrüo kinnitub emaka seina külge. Mida suurem rasedus, seda kõrgem on HCG tase uriinis. HCG kontsentratsioon mitte rasedal naisel on tavalisel >5mIU/ml. Kui menstruatsioon on hilinenud on uriinis HCG sisaldus ca 100mIU/ml.


PAKK SISALDAB:

1. HCG uriini raseduse riba test
2. kuivatusaine


TESTIMINE:

Kasutada võib igasuguseid uriiniproove, kuid soovitav on kasutada esimest hommikust uriini, sest see sisaldab rasedushormooni HCG-d kõige suuremas kontsentratsioonis.

KASUTAMISJUHIS:

Iga alumiiniumpaberisse pakitud kotike sisaldab üht riba ja väikest niiskust imava materjaliga kotikest. Viimast testimisel ei kasutata ja see visatakse minema. Iga riba on mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Avada fooliumpakend alles vahetult enne kasutamist. Jälgida, et testimisvahend oleks kuni selle kasutamiseni kuiv.

TESTIMISE PROTSEDUURID:

Kasutada võib igasuguseid uriiniproove, kuid soovitav on kasutada esimest hommikust uriini, sest see sisaldab rasedushormooni HCG kõige suuremas kontsentratsioonis.

1. Panna uriin puhtasse anumasse. Analüüsiks on seda vaja väikeses koguses. Jälgida, et selle kihi paksus anumas ei oleks rohkem, kui 1cm.

2. Avada fooliumkotike ja võtta riba välja. Visata kotis sisalduv väike kotike minema.

OLULINE MÄRKUS: Puudutada riba vaid selle sinise teibiga märgitud otsast.

3. Kasta riba kuni noolega näidatud jooneni uriini sisse ja hoida seal umbes 5-10 sekundit.

4. Asetada riba horisontaalasendis puhtale siledale pinnale nii, et sinine pool jääks ülespoole.

5. On näha, kuidas peaaegu kohe uhutakse membraan üle roosa värviga.

6. Lugeda tulemusi mitte hiljem kui 3-10 minuti pärast.

7. Oota kuni ilmuvad värvillisandiga märgid. Sõltuvalt HCG kontsentratsioonist uriinis, võib testi tulemus ilmuda umbes 40 sekundi jooksul.
Kuigi, et olla kindel et test ei ole negatiivne tuleb oodata kuni 5 minutit. Ära loe tulemust 10 minuti möödudes.

8. Viska test ära pärast kasutamist.

 

TULEMUSED

NEGATIIVNE: Kui ilmub üks värviline joon kontroll tsooni ja testi tsoonis ei ole teist triipu siis näitab see, et test on negatiivne.
HCG piisavat kõrget taste ei ole tuvastatud uriinis. See tähendab, et kas te pole rase või test on tehtud liiga
vara.
Kui te pole kindel siis korrake testi 48h jooksul.

POSITIIVNE: Kui kaks värvilist triipu ilmub testiribale , üks testi tsoonis ja teine kontroll tsoonis , siis on suur tõenäosus et te olete rase - HCG tase on uriinis tuvastatud. Üks joon võib olla teises heledam, need ei pea olema sama tooni ja seda loetakse ikka positiivseks tulemuseks.

KEHTETU: Kui värviline joon ilmub testi tsooni kuid kontroll joone tsoonis ei ole värviline joon tuvastatav siis on test kehtetu. Kui ühtegi joont ei ilmu testi ribale, siis test on kehtetu ja testimist tuleks korrata teise testiga.

Negatiivne Positiivne Kehtetu

 


 

(C)2010 All Right Reserved
Pink Dreams OÜ / Registrikood 11690261 / Tähe 37 11619 Tallinn / info@dreams.ee /
Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree medical web templates