MIS ON BASAALTEMPERATUUR JA KUIDAS SEDA MÕÕTA?

Basaaltemperatuuri mõõdetakse suust, tupest või pärakust iga hommikul kindlal kellaajal (+/- 15 minutit) enne voodist tõusmist. Iga liigutus peale voodi kõrvalt kraadiklaasi võtmise on üleliigne ja võib mõjutada temperatuuri. Omast kogemusest võin öelda, et parima tulemuse saab, kui ärgata äratuskella peale ja mõõta basaali koheselt peale seda. Basaal näitab ovulatsiooni toimumist tagantjärele (pärast ovulatsiooni toimumist temperatuur tõuseb vähemalt 0,2-0,4 kraadi võrra). Temperatuur langeb vahetult enne menstruatsiooni algust. Kui temperatuur on üleval olnud vähemalt 14 päeva, siis võib olla lootust, et oled rasestunud. Basaaltemperatuur püsib üleval terve raseduse esimese trimestri.

Basaaltemperatuur võib olla enne ovulatsiooni ca 36,2-36,6 ja peale ovulatsiooni ca 36,6-37,1 – kõik sõltub meie organismist ja temperatuuri mõõtmise kellaajast. Näiteks inimene, kes tõuseb kell 6.00 hommikul võib olla ovulatsioonieelse temepratuuriga 36,25. Samas, kui inimene, kes tõuseb kell 9.00, on temperatuuriga 36,55. Oluline on, et pärast ovulatsiooni toimuks tõus 0,2-0,4 kraadi.

Kui kehatemperatuur on tõusnud mõnel muul põhjusel (näiteks haigus ja palavik), siis ei ole andtud meetod enam selle tsükkli vältel usaldusväärne.

Basaaltemperatuuri mõõdetakse tsükkli vältel ühe ja sama termomeetriga.

MIKS MÕÕTA BASAALTEMPERATUURI?

Basaaltemperatuuri mõõtmine aitab Sul tundma õppida oma keha ja annab kindluse, et ovulatsioon toimib. Samuti on sellega hea kontrollida oma tunnetust ovulatsiooni üle ja ovulatsiooniteste. Basaaltemperatuuri langedes vahetult enne päevi, saad Sa kindel olla, et sa pole rase (või päevadega rase). Basaaltemperatuur näitab ovulatsiooni siiski pärast selle toimumist, seega, et sellest eelnevalt teada saada tuleks kasutada siiski ovulatsiooniteste.

KUIDAS MÄRKIDA ÜLES OMA BASAALTEMPERATUURI?

Soovitan väga kasutada internetikeskonda ferilityfriend.com. Tee endale kasutaja ja märgi sinna üles iga päev oma basaaltemperatuur ja fertilityfriend.com arvutab ovulatsiooni toimumise aja ise Sinu eest välja. Loomulikult võib ka basaaligraafiku endale ise üles märkida ja jälgida.

MÕNED NÄITED fertilityfriend.com BASAALGRAAFIKUTEST 

(C)2010 All Right Reserved
Pink Dreams OÜ / Registrikood 11690261 / Tähe 37 11619 Tallinn / info@dreams.ee /
Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree medical web templates